Hlavní stránka
Chcete od nás dostávat informace na Email? Zasílat
Program akcí
Napsal Petr Skorepa   
Sobota, 29. brezen 2008

Preji všem krásný den :-) a strucne nekolik vecí:

 

Ted aktuálne žiji na Slovensku na jedné farme. Vynálezce Jan Šlinský zde patentovanou metodou agrokruhu pestuje bio zeleninu. V predchozích letech spíše vynalézali a zkoušeli. Nyní již je možné hotovou a zajímavou technologii pouštet do sveta... Na to je treba vybudovat ukázkové farmy s agrokruhy (viz odkaz a popis dole) a prípadne školícím strediskem na více místech v Evrope. A tak se nyní hledají malí zemedelci (stací 2ha pudy) z okolních zemí, kterí by meli zájem se zapojit do tohoto programu a spolecne na tento projekt získat prostredky z Evropských fondu. Práve se zpracovává program, který by se na toto mohl hodit, kde je možné získat až 75% z nákladu ... Pokud by jste vedeli o nekom koho by to mohlo zajímat, tak mu prosím dejte kontakt na majitele farmy  "Peter BALASOV" < Tato adresa je chránena proti spamování, pro její zobrazení potrebujete mít Java scripty povoleny >.

 

Tady je video, co jsou agrokruhy na youtube v anglictine:
http://www.youtube.com/watch?v=mYrJ0BJ4Qak

 

A popis projektu farmy s agrokruhy zde.

 

Dále hledám ke koupi jurtu a nebo nekoho schopného a ochotného, kdo jí vyrobí, nebo alespon nekoho kdo poradí... Tato adresa je chránena proti spamování, pro její zobrazení potrebujete mít Java scripty povoleny

 

Stále prodávám pozemky v Bulovce, asi 35km za Libercem. Asi 10km od Jindrichovic pod Smrkem. Vhodné na 3-4 rodové statky... Dva celky zemedelské pudy 4ha u lesa (dál od vesnice a v lese je mohutný pramen, který zásobuje 3 rybníky) a 5ha za statkem pro asi 100 koní, kterí se prohánejí všude kolem a s výhledem na Jizerky... Zemedelská puda za 8kc a stavební 30 kc za metr... a dále mladý les (40-60let) za 6kc za metr s hrází krásného rybníka.


Vždy mne prosím predem kontaktujte, kdy asi dorazíte... Dekuji...
Petr Skorepa - www.slamenedomy.cz
Križany u Liberce - Tel.: 739 486 553 nebo soukromý 775 656 005 (jen SMS)
Tato adresa je chránena proti spamování, pro její zobrazení potrebujete mít Java scripty povoleny

 

Podrobnosti k akcím najdete zde. 

 

 

Kurzy, semináre a další akce v Križanech u Liberce 

Program zde 

Aktualizováno ( Nedele, 18. leden 2009 )
Celý clánek...
 
Vítejte
Napsal Petr Skorepa   
Pondelí, 24. zárí 2007

To nekrásnejší a nejduležitejší na tomto svete je penezi nevycíslitelné, tedy zadarmo...

 

Vítejte na stránkách neziskového sdružení EKOVESNICE o.s. zabývající se cinnostmi souvisejícími s hledáním cest umožnujících prežití cloveka i všech jiných forem života na Zemi.

Pokud máte zájem dostávat informace o pripravovaných prednáškách a akcích nebo vkládat odkazy a obrázky, tak se stací zaregistrovat a pokud se chcete podílet na tomto projektu, psát clánky, tak napište email nebo zavolejte, budeme velmi rádi.

Aktualizováno ( Pondelí, 31. prosinec 2007 )
Celý clánek...
 
Dum ze slámy - Tradicní technologie budoucnosti
Napsal Petr Skorepa   
Úterý, 30. ríjen 2007
Dum ze slámy - tradicní technologie budoucnosti
(Foto: Country Life
O konvencních stavebních technologiích se píše pomerne casto – nakonec predstavují osvedcený a tradicní zpusob výstavby se všemi plusy i minusy. „Ekologické“ drevostavby se taky opet dostávají do centra zájmu odborníku i laiku. Stavet ze slámy však zní jako utopie… nebo legrace.

Pridat komentár (81 Komentáre)
Aktualizováno ( Úterý, 30. ríjen 2007 )
Celý clánek...
 
Co je permakultura?
Napsal Petr Skorepa   
Streda, 26. zárí 2007

Permakultura (permanentní= trvale udržitelná kultura) se zacala formovat jako hnutí v sedmdesátých letech 20. století. Za zakladatele jsou považováni Bill Mollison a David Holmgren, autori knihy Permaculture I., v ceském prekladu známé jako Úvod do permakultury. Puvodním obsahem permakultury bylo zemedelství respektující prírodu. Aplikací permakulturních prístupu i na jiné oblasti života (etika, výuka, ekonomika, stavebnictví, energetické zdroje, bioregiony..) se postupne permakultura rozrostla na praktickou koncepci pro navrhování udržitelné spolecnosti. Permakulturní design nabízí zpusoby vytvárení a vedení domova, domu, farmy, obce, ale i výuky, kurzu a má pri tom svoje koreny v principech prírodních systému a v plné míre je respektuje. Prvky tohoto designu mají svuj puvod jednak v tradicním zemedelství, jednak ve vedeckém poznání. V permakulturním systému je nahrazena konkurence spoluprácí, uniformita diverzitou, konzum kreativitou…

 

 

Aktualizováno ( Nedele, 30. prosinec 2007 )
Celý clánek...
 
Slovensko - Zajezka
Napsal Petr Skorepa   
Pondelí, 31. prosinec 2007
 Zaježová leží asi 15 km juhovýchodne od Zvolena uprostred pohoria Javorie. Stárocia obyvatelov tejto malej kotliny uprostred hôr živila úrodná pôda. V druhej polovici 20. storocia ju však mladí zacali opúštat s víziou lepšieho života v mestách. Zaciatkom 90.-tych rokov v nej ostali poväcšine iba starší ludia. Zo 600 obyvatelov klesol v druhej polovici 20. storocia ich pocet na 190 v roku 2000.

Pridat komentár (2 Komentáre)
Aktualizováno ( Ctvrtek, 10. leden 2008 )
Celý clánek...
 
Rodová osada
Napsal Petr Skorepa   
Nedele, 30. prosinec 2007
Predstavení projektu Družstva Trvalý život 
Soustavy rodinných prírodne hospodarících usedlostí 

Jsme spolecenství lidí usilující o trvale udržitelný život. www.rodovaosada.cz

Predstavujeme Vám projekt osady sestávající z prírodne hospodarících usedlostí. Posudte sami, jak je pro Vás pritažlivý. Pripojíte se i Vy k jeho materializaci, realizaci?

Tento projekt zatím nemá v naší spolecnosti obdoby. Naším cílem je znovu oživit již po staletí osvedcené a málem zapomenuté zpusoby soužití lidí, splnující jejich prirozenou potrebu sdružovat se do vetších spolecenských celku. Snažíme se na jednom míste uplatnit poznatky, které se v soucasnosti aplikují více méne oddelene v rámci ruzných enviromentálních programu, ci patrí ke starým zapomenutým tradicím. Projekt nabízí vetšine soucasné generace nový styl života.
Pridat komentár (6 Komentáre)
Aktualizováno ( Úterý, 01. leden 2008 )
Celý clánek...
 
Dedekkorenár.cz
Napsal Petr Skorepa   
Úterý, 06. listopad 2007

Zde najdete odkaz na stránky lécitele a mého ucitele Dedka korenáre Bretislava Nového.

 

Nenajdete zde vubec nic zázracného......, ba naopak.... jen samá práce na sobe, cvicení, hemžení se, pojídání bylinek, dýchání do nejakého sifónu a popíjení hoodne moc studené vody :-). A v neposlední rade až prehnané zatežování premýšlivého orgánu... takže na televizi již bohužel nezbude casu... proto si to predem dobre rozmyslete...

 

Ceník na bylinky a bedrosesle ke stažení zde.... 

 

Aktualizováno ( Sobota, 08. prosinec 2007 )
Celý clánek...
 
>